Τεράστιος ΑΟ Τρίκαλα, “λύγισε” τον Απόλλωνα Λάρισας

Σπουδαία βαθμολογικής νίκης σημασία πήρε ο ΑΟ Τρίκαλα που επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας.

Οι παίκτες του Απόστολου Χαραλαμπίδη, αφού κράτησαν καλά στο 1ο ημίχρονο,μπήκαν παθιασμένοι στην επανάληψη, πέτυχαν το γκολ και έφτασαν στο τεράστιο “τρίποντο”. Το “χρυσό” γκολ της αναμέτρησης ήρθε στo 53΄ όταν ο Σταματής έκανε την επέλαση από τα αριστέρα, και από το ύψος της περιοχής, πλάσαρε τον Τάλισον για το 1-0.

Το φιλμ αγώνα ΑΟ Τρίκαλα – Απόλλωνα Λάρισας

12΄Σέντρα του Μπαστιάνου κεφαλιά του Τζοβάρα άουτ
23΄Εκπληκτική επέμβαση του Γιακουμή σε εκτέλεση φάουλ του Λίταινα
40΄Κόρνερ του Νιάρου ο αφύλακτος Χατζής έστειλε την μπάλα άουτ
42΄Κόρνερ του Νιάρου η μπάλα πέρασε μπροστά από τον Πέλκα και κατέληξε στην αγκαλιά του Τάλισον
45΄Βαθιά κάθετη μπαλιά του Παπαγεωργίου στον Σταματή αυτός έφυγε απέναντι από τον Τάλισον έκανε το διαγώνιο σουτ και σούταρε μόλις άουτ
49΄Βαθιά μπαλιά του Σουλιώτη στον Ευθυμίου αυτός κατέβασε έκανε το διαγώνιο σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ
51΄Σέντρα του Τζοβάρα κεφαλιά του Χατζή η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιακουμή
53΄Ο Σταματής έφυγε απέναντι στην άμυνα του Απόλλωνα έκανε το σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0
69΄Σουτ του Μπαστιάνου μπλόκαρε ο Γιακουμής σταθερά
75΄Νέα σπουδαία επέμβαση του Γιακουμή σε δυνατό σουτ του Λίταινα
81΄Μακρινό σουτ του Καρρίκι η μπάλα ψηλά άουτ

ΑΟ Τρίκαλα: Γιακουμής, Νιάρος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (46΄Σιλβάνο), Παπαγεωργίου, Πέλκας (87΄Ζώγκος), Ντιαλόσι, Σταματής (83΄Ελευθεριάδης), Αλμπάνης (46΄Ευθυμίου)

Απόλλων Λάρισας: Τάλισον, Γκόλιας(86΄Μπάμπης), Καρρίκι, Μόρας, Σκούπρας, Λίταινας, Μπάλλας (86΄Μπούσης), Χατζής, Τζοβάρας (65΄Τασιούλης), Αθανασιάδης, Μπαστιάνος (78΄Μπαλογιάννης)

GOALTRIKALA.GR

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα.