Οι αριθμοί μετά το Ιεράπετρα – ΑΟ Τρίκαλα

(*) Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Παντελής Ριζογιάννης χάνει πέναλτι. Μέχρι πρότινος μετρούσε δέκα στα δέκα. Έχασε πρώτη φορά πέναλτι στην καριέρα του στην Ξάνθη και η δεύτερη ήταν χθες. Η διαφορά όμως είναι στο χθεσινό ματς πήρε το …ριμπάουντ και σκόραρε.

(*) Τα Τρίκαλα για 5ο ματς δεν κερδίζουν. Έχουν τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια.

(*) Το χθεσινό ήταν το δεύτερο ανάμεσα στην Ιεράπετρα και τα Τρίκαλα στην πιο νότια πόλη της Ευρώπης. Μία νίκη για τα Τρίκαλα και μια ισοπαλία ο απολογισμός.

(*) Δύο παίκτες ντεμπουτάρισαν χθες με τη φανέλα των Τρικάλων. Ο 21χρονος Αλβανός Σεμπάστιαν Μολά και ο 24χρονος Γιώργος Κωστίκος, γιος του παλιού άσσου του ΠΑΟΚ, του Ολυμπιακού και της Εθνικής.

(*) 24 συνολικά ποδοσφαιριστές έχει χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα ο Απόστολος Χαραλαμπίδης. Ο μεγάλος, σχετικά, αριθμός προκύπτει και από το γεγονός ότι οι αλλαγές φέτος είναι 5 λόγω covid 19.

(*) Αήττητα για δύο περίπου χρόνια είναι τα Τρίκαλα επί Κρητικού εδάφους. Τελευταία ήττα στις 19/03/2019 με 1-0 από τον Ηρόδοτο στο περίφημο ματς όπου η αποστολή πήγε στο γήπεδο από το καράβι.  Από τότε μετράει τέσσερεις νίκες (πέρυσι με Επισκοπή, Εργοτέλη στο κύπελλο, Ιεράπετρα στο πρωτάθλημα) και μία ισοπαλία, την χθεσινή.

(*) Ο Αλβανικής καταγωγής Νταμιάν Γκίνη διανύει την πιο παραγωγική περίοδο της καριέρας του. Συνήθως σκοράρει ένα με δύο γκολ ανά σεζόν. Φέτος με την Ιεράπετρα έχει ήδη σημειώσει 4 σε 11 συμμετοχές.

(*) 26 χρόνων, 5 μηνών και 10 ημερών ήταν ο μέσος όρος ηλικίας της ενδεκάδας του ΑΟΤ χθες στην Ιεράπετρα. Αντίστοιχα ο μέσος όρος της ηλικίας των γηπεδούχων ήταν 27 χρόνων, 11 μηνών και 7 ημερών.

sportrikala.gr

Χαραλαμπίδης:”Θετικό που πήραμε το βαθμό”

Τσίκινης:”Κανονικό το γκολ του Σκόνδρα και έπρεπε να μετρήσει”

VIDEO με τα Highlights από το ΟΦ Ιεράπετρας-Α.Ο Τρίκαλα 1-1

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα