Για την πρώτη νίκη ο ΑΟ Τρίκαλα

Μετά από τη σημαντική εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στην Παναχαική, ο ΑΟ Τρίκαλα υποδέχεται σήμερα στις 3μ.μ. στο δημοτικό στάδιο τον Απόλλωνα Λάρισας για τη 2η αγωνιστική της SL2.

Οι «κυανέρυθροι» με την ψυχολογία στα ύψη θα αναζητήσει την πρώτη φετινή νίκη στο πρωτάθλημα, κόντρα σε ένα δυνατό αντίπαλο και αναμένεται μία πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση, που πιθανώς να έχει αμφίρροπη εξέλιξη.

Να σημειωθεί ότι και ο Απόλλωνας ξεκίνησε με ισοπαλία το πρωτάθλημα, καθώς στην πρεμιέρα υποδέχτηκε την Ξάνθη, με την οποία αναδείχτηκε ισόπαλος με σκορ 1-1, πραγματοποιώντας πολύ θετική εμφάνιση στην επανάληψη.

Άπαντες στη διάθεση του Χαραλαμπίδη

Ο ΑΟ Τρίκαλα ολοκλήρωσε το μεσημέρι της Τρίτης, την προετοιμασία του για τον εντός έδρας αγώνα με τον Απόλλωνα Λάρισας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 2.

Η τελευταία προπόνηση πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό στάδιο με τον προπονητή των Τρικάλων κ. Απόστολο Χαραλαμπίδη να έχει όλους τους ποδοσφαιριστές στην διάθεση του.

Αυτό σημαίνει ότι ο Μακεδόνας τεχνικός θα έχει τη δυνατότητα να παρατάξει την καλύτερη δυνατή εντεκάδα στο παιχνίδι και παράλληλα αρκετές επιλογές στον πάγκο, καθώς το κυανέρυθρο ρόστερ διαθέτει πάνω από 30 παίκτες, δίνοντας την ευελιξία στον προπονητή να κάνει το απαραίτητο rotation, ενόψει μάλιστα και ενός τόσο επίπονου πρωταθλήματος, με συνεχείς αγωνιστικές.

Κεκλεισμένων των θυρών η αναμέτρηση

Αρκετοί Τρικαλινοί θα ήθελαν να παρακολουθήσουν τη σημερινή αναμέτρηση στο δημοτικό στάδιο, ωστόσο, τα μέτρα ασφαλείας λόγω κορωνοιού προστάζουν το παιχνίδι να διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών.

Ετσι δικαίωμα εισόδου στο δημοτικό στάδιο θα έχουν μόνο οι αποστολές των δύο ομάδων, οι δημοσιογράφοι, φωτογράφοι και ένας αριθμός περίπου 10 ατόμων που θα ορίσει η κάθε ομάδα και αφορά κυρίως μέλη της διοίκησης.

Οι διαιτητές

Η ΚΕΔ/ΕΠΟ ανακοίνωσε τους διαιτητές της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 2. Ο διαιτητής Θεοχάρης από τον Σύνδεσμο Θεσσαλίας ορίστηκε για το ματς Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας.