Αρνητική η παράδοση του ΑΟ Τρίκαλα στα Χανιά

Το Trikalascore παρουσιάζει την προιστορία των αγώνων του ΑΟ Τρίκαλα κόντρα στα Χανιά και τον Κισσαμικό (που είναι η ομάδα που συγχωνεύτηκε με τον Α.Ο Χανίων) μέσα από το πληρέστατο αρχείο του καθηγητή-συγγραφέα Θεόδωρου Αλεξιάδη.

Σε οκτώ αναμετρήσεις στα Χανιά ο ΑΟ Τρίκαλα έχει κερδίσει μόλις μία φορά, ενώ γνώρισε 5 ήττες και 2 παιχνίδια αναδείχτηκαν ισόπαλα.

Να σημειωθεί ότι υπάρχει και παιχνίδι το οποίο οι Χανιώτες πήραν στα χαρτιά καθώς τα Τρίκαλα δεν είχαν κατεβεί να αγωνιστούν.

Αναλυτικά:

ΧΑΝΙΑ – ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 1995-1996 ΚΥΠΕΛΛΟ

29 Νοεμβρίου, 1995 Γήπεδο Χανίων Φάση των «32» 1ος αγώνας ΧΑΝΙΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ 2-0

Δεν δυσκολεύτηκε η ομάδα των Χανίων να κερδίσει τα Τρίκαλα με σκορ 2-0 και έτσι πήρε μεγάλο πλεονέκτημα για πρόκριση εν όψη του αγώνα ρεβάνς που θα διεξαχθεί στην Θεσσαλική πόλη σε λιγότερο από ένα μήνα. Η Κρητική ομάδα άξιζε οπωσδήποτε την νίκη γιατι οι παίκτες της είχαν σ’ όλο τον αγώνα τον έλεγχο του παιχνιδιού ο οποίος ποιοτικώς δεν ήταν ιδιαίτερα καλός. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Παπαδομανωλάκης ο οποίος πέτυχε και τα δυο τέρματα της νικήτριας. Στο 29’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του ενώ λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ των Χανίων.

ΣΚΟΡΕΡ – 29’ Παπαδομανωλάκης [1-0], 45’ Παπαδομανωλάκης [2-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Κατσιαούνης, Πράππας, Μανίκας [Μούτσιος], Μαλιούφας [Ζάρρας], Τερζής, Κωνσταντινίδης, Καρασαββίδης, Παπακωνσταντίνου, Στοϊνοβιτς, Αγγελόπουλος, Κνέζεβιτς.

2001-2002 Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

21 Οκτωβρίου, 2001 Γήπεδο Χανίων ΧΑΝΙΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1-0

Άνθρωπος για όλες τις δουλειές αποδείχτηκε στο παιχνίδι των Χανίων με τα Τρίκαλα, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Παναγιώτης Νάσης αφού εκτός από τις σωτήριες επεμβάσεις του ήταν και ο μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 77’. Ο πορτιέρο των Κρητικών εξελίσσεται σε «σπεσιαλίστα» στις εκτελέσεις πέναλτι καθώς είναι το τρίτο εύστοχο χτύπημα μετά από δυο γκολ που πέτυχε στο κύπελλο. Να σημειώσουμε πως την έσχατη των ποινών κέρδισε ο Τραμπουκόπουλος όταν ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Ανωγειανάκη. Στο γήπεδο βρέθηκαν περίπου 1.200 θεατές οι οποίοι μπορεί να είδαν μόλις ένα γκολ αλλά το θέαμα σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλό. Στο α’ ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δυο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες αλλά στην επανάληψη, οι Χανιώτες επέβαλαν τον ρυθμό τους και πήραν δίκαια την νίκη. Εκτός από το γκολ του Νάση, οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 59’ με κεφαλιά του Μανούκου. Πολύ καλή η διαιτησία του κ.Θεοδωρακόπουλου.

ΣΚΟΡΕΡ – 77’ Νάσης .πεν.[1-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Μπαμπάτσικος, Παπαευθυμίου, Αριτζής, Νασιάκος, Πράππας, Ανωγειανάκης [Α.Τσιούκας], Μανίκας [Κεχαγιάς], Λαγάρας [Μουρατίδης], Μάγκανε, Καρτάλης, Μιχελίδης.

2002-2003 Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

17 Απριλίου, 2003 Γήπεδο Χανίων ΧΑΝΙΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ 2-0 α.α.

Νίκη με 2-0 στα χαρτιά πέτυχαν τα Χανιά καθώς ως γνωστό η ομάδα των Τρικάλων έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και αυτομάτως υποβιβάζεται στην Δ’ Εθνική

2015-2016 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

7 Φεβρουαρίου, 2016 Γήπεδο Μάλεμε, Χανίων ΚΙΣΣΙΜΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1-1

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο φινάλε, ο ΑΟ Τρίκαλα έφυγε με τον βαθμό από το Μάλεμε, αποσπώντας ισοπαλία με σκορ 1-1 από τον Κισσαμικό.

Εφτάψυχος αναδείχτηκε στην Κρήτη η ομάδα των Τρικάλων καθώς κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στο τέλος σε ένα ματς που φαίνεται χαμένο έως εκείνη την στιγμή. Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας καθώς οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν αρκετές φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες.

Ωστόσο οι παίκτες του Σπύρου Μπαξεβάνου κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 30’ με τον Μάντζη να πλασάρει εύστοχα από κοντά τον Χιώτη. Στην αντίπερα όχθη τα Τρίκαλα ήταν ουσιαστικά ακίνδυνα και το 1-0 έμεινε ως την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κυανέρυθροι» ανέβασαν αισθητά την απόδοση τους και κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο. Από το 70’ και μετά είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ματς πιέζοντας την άμυνα του Κισσαμικού και χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους Κουσκουνά και Σερζίνιο. Τελικά οι προσπάθειες τους ευοδώθηκαν στο 91’ όταν έπειτα από ανατροπή του Βρούτσινα από τον Πότσι, ο Κουσκουνάς εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι γράφοντας το τελικό 1-1. Διαιτητής της συνάντησης ο κ.Σωτηριάδης ο οποίος ήταν άριστος.

ΣΚΟΡΕΡ – 30’ Μάντζης [1-0], 91’ Κουσκουνάς .πεν .[1-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Χιώτης, Λαμπάκης [Φλίγκος], Σαρακατσάνος, Κουμπαρούλης [Σερζίνιο], Κοντοδήμος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Αρσενίεβιτς, Στεφάνοβιτς, Ναβάρο [Βρούτσινα], Κουσκουνάς.

11 Απριλίου, 2016 Γήπεδο Περιβόλια Χανίων ΧΑΝΙΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ 2-2

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στα Περιβόλια, εκεί που ο ΑΟ Χανιά και ο ΑΟ Τρίκαλα ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Από το πρώτο λεπτό η αναμέτρηση ήταν συγκλονιστική με τις δυο ομάδες να αποδίδουν πολύ καλό ποδόσφαιρο.

Τα Τρίκαλα βέβαια έχουν παράπονα από την διαιτησία του κ.Μουρτζάκη [σύνδεσμο Ηρακλείου] αλλά και των εποπτών του με τον πρόεδρο κ.Γιαλιά να δηλώνει μετά το ματς την σκέψη του να αποχωρήσει από το ποδόσφαιρο λόγο το γεγονός ότι «δεν είναι του συστήματος». Ιδανικά πάντως ξεκίνησε το παιχνίδι για τους «κυανέρυθρους» με τον Κουσκουνά να πιάνει στον ύπνο την άμυνα των Χανίων και να σκοράρει στο όγδοο δευτερόλεπτο !!! μετά από λάθος του Μασάδο.

Στο 17’ τα Χανιά που να θυμίσουμε δεν αγωνίστηκε με την Κέρκυρα πριν δυο εβδομάδες λόγω έλλειψης χρημάτων κατάφεραν να ισοφαρίσουν με ένα ανύπαρκτο πέναλτι του Γκέσιου το οποίο καταλόγισε ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του πρώτου βοηθού κ.Μήταρη. Ο πάγκος των Τρικάλων διαμαρτυρήθηκε έντονα και ο προπονητής Σταύρος Ψιμουλάκης αποβλήθηκε, παρακολουθώντας το υπόλοιπο παιχνίδι από την εξέδρα. Οι Χανιώτες άγγιξαν δεύτερο γκολ αμέσως μετά αλλά ο Τσούτσης από ευνοϊκή θέση αστόχησε.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα Τρίκαλα ξεκίνησαν με δυο αλλαγές και πίεσαν ασφυκτικά την εστία του Πρίφτη χωρίς αποτέλεσμα. Στο 83’ ο Στεφάνοβιτς με ωραία ενέργεια κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Σάντερσον και ο Ριζογιάννης ανέλαβε την εκτέλεση, κάνοντας το 1-2. Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα έπαιρναν την νίκη, ο Δεινόπαππας με προβολή μέσα σε σύγχυση της άμυνας του ΑΟΤ, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΣΚΟΡΕΡ – 1’ Κουσκουνάς [0-1], 17’ Γκέσιος .πεν.[1-1], 85’ Ριζογιάννης .πεν.[1-2], 89’ Δεινόπαππας [2-2]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Χιώτης, Ριζογιάννης, Νιάρος [Γκμπαλέ], Παπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Μουμίν, Σερτζίνιο, Βρούτσινα [Χαροντάκης], Ναβάρο [Δουκάκης], Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς.

2016-2017 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

11 Φεβρουαρίου, 2017 Γήπεδο Χανίων ΧΑΝΙΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1-0

Ο ΑΟ Χανιά επικράτησε με σκορ 1-0 του ΑΟ Τρίκαλα και βρίσκεται πιο κοντά πλέον στις θέσεις της ανόδου από την ομάδα της Θεσσαλίας. Συνεπώς ακόμη μία χαμένη μάχη του ΑΟΤ και ακόμη μία απόδειξη για τα Χανιά πως η πορεία των τελευταίων μηνών – πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες – μόνο τυχαία δεν είναι.

Το παιχνίδι έγινε κάτω από δυνατό άνεμο, με τους ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων να μην μπορούν να δημιουργήσουν φάσεις και κυρίως αυτό επηρέασε την ομάδα των Τρικάλων που στο δεύτερο ημίχρονο με κόντρα τον άνεμο προσπάθησε να παίξει την μπάλα κάτω, αλλά δεν τα κατάφερε.

Σημαντική παράμετρος πάντως στο παιχνίδι η τραγική διαιτησία του κ.Κοσκίδη και των βοηθών του οι οποίοι ακύρωσαν τρία τέρματα – δύο των Τρικάλων και ένα των Χανίων. Μόλις στο 10’ οι γηπεδούχοι έμελλαν να σημειώσουν το γκολ που θα τους χαρίσει την νίκη.

Ο Βαρούχας έκανε το σουτ, ο γκολκίπερ Αθανασόπουλος απέκρουσε προσωρινά με την μπάλα να φτάνει στον Αποστολόπουλο που γύρισε στον Ρούνει Βανκεβάι και αυτός με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 25’ ο Βανκεβάι παραλίγο να διπλασιάσει τα τέρματα του αλλά το σουτ που επιχείρησε χτύπησε σε αμυντικούς και έφυγε κόρνερ. Στο 38’ ακυρώθηκε γκολ των Τρικάλων όταν ο Κουσκουνάς με κεφαλιά βρήκε δίχτυα αλλά ο ρέφερι υπέδειξε επιθετικό φάουλ. Τρία λεπτά αργότερα ο Στεφάνοβιτς με σουτ έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

Στο 47’ ο Κουσκουνάς βγαίνει μόνος του απέναντι από τον Αθανασίου αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ προκαλώντας έντονες διαμαρτυρίες από το πάγκο των Τρικάλων. Στο 60’ ακυρώνεται δεύτερο γκολ των Τρικάλων όταν ο Γιαννιτσάνης σκοράρει αλλά σύμφωνα με τον βοηθό, ήταν σε θέση οφσάιντ. Στο 72’ ο Αποστολόπουλος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασόπουλου αλλά το τέρμα ακυρώνεται για οφσάιντ. Στο 81’ ο Ρομπέρ με φάουλ αναγκάζει τον Αθανασίου να κάνει την απόκρουση του αγώνα.

ΣΚΟΡΕΡ – 10’ Βανκεβάι [1-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης [Μαρουκάκης], Γκόλιας, Βέρτζος, Λεάντρο, Αρναρέλλης [Ρομπέρ], Στεφάνοβιτς, Μουμίν, Πίντο [Μπαϊκαρά], Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς.

30 Απριλίου, 2017 Γήπεδο Χανίων ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1-3

Ποιος θα σταματήσει τα Τρίκαλα. Η υπερταχεία του Περικλή Αμανατίδη δεν έκανε ούτε στάση στα Χανιά, «καθάρισε» και τον Κισσαμικό με 1-3, σημείωσε την δωδέκατη συνεχόμενη νίκη της, και σκαρφάλωσε εκ νέου στην 4η θέση της βαθμολογίας. Τεράστιο παιχνίδι πραγματοποίησαν οι Γκόλιας και Μουμίν, με τον πρώτο να μοιράζει και τα τρία γκολ της ομάδας του και τον δεύτερο να βρίσκει δίχτυα εις διπλούν.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας αποκλειστικός μονόλογος για την ομάδα των Τρικάλων, που από το ξεκίνημα έπιασε από «τον λαιμό» τον γηπεδούχο Κισσαμικό και έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία στο 4’ όταν ο Μπαλμπόα βρέθηκε σε θέση για γκολ όμως τα χάλασε στην τελική προσπάθεια. Στο 11’ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν εκ νέου όταν μετά από κόρνερ του Γκόλια, ο Μουμίν έπιασε την κεφαλιά με τον τερματοφύλακα Λαζαρίδη να το λέει όχι.

Στο 25’ όμως η κατάληξη της φάσης ήταν διαφορετική καθώς αύτη τη φορά, η κεφαλιά του Μουμίν μπήκε στα δίχτυα και έτσι έγινε το 0-1. Δυο λεπτά αργότερα το απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Γκόλια πέρασε μόλις άουτ ενώ στο 32’ η γυριστή κεφαλιά του Κουσκουνά δεν βρήκε στόχο. Στο 35’ ωστόσο, ο Γκόλιας τροφοδότησε τον Γιαννιτσάνη και αυτός δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Λαζαρίδη κάνοντας το 0-2.

Με γρήγορο γκολ ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Τρικάλων. Συγκεκριμένα στο 48’ ο Γκόλιας εκτέλεσε φάουλ και ο Μουμίν με προβολή νίκησε τον Λαζαρίδη και σημείωσε το 0-3. Χρειάστηκε να περάσει μία ώρα αγώνα για τον Κισσαμικό να απειλήσει για πρώτη φορά τα καρέ του Αποστολίδη όταν μετά από γύρισμα του Κικέ στο 62’, ο Τιάγκο Σίλβα έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια των «κυανέρυθρων».

Τελικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 78’ όταν μετά από κόρνερ του Μαρτίνεθ και αρχική κεφαλιά του Στογιάνοφ που αποκρούστηκε, ο Μίλιτς βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με νέα κεφαλιά ψαράκι πέτυχε το 1-3. Διαιτητής της συνάντησης ο κ.Λάμπρου από την Εύβοια.

ΣΚΟΡΕΡ –25’ Μουμίν [0-1], 35’ Γιαννιτσάνης [0-2], 48’ Μουμίν [0-3], 78’ Μίλιτς [1-3]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν [Αρναρέλλης], Μπαϊκαρά, Μπλαμπόα [Μαχαμάτ], Γιαννιτσάνης, Στεφάνοβιτς [Νταμαού], Κουσκουνάς.

2017-2018 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

4 Φεβρουαρίου, 2018 Γήπεδο Μάλεμε, Χανίων ΑΟΧ – ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ 3-0

Ο Κισσαμανικός Χανιών επικράτησε με το επιβλητικό 3-0 του ΑΟ Τρίκαλα και πλέον βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τις θέσεις της ανόδου. Η ομάδα των Χανιών ξόδεψε το πρώτο ημίχρονο μαζί με τους φιλοξενούμενους σε ένα ανούσια παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις, αλλά με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους πήρε κεφάλι στο σκορ και στην συνέχεια βρήκε τους χώρους για να φτάσει σε δυο ακόμη γκολ.

Αυτή είναι η βαρύτερη ήττα της ομάδας των Τρικάλων και μάλιστα, έγινε υπό το βλέμμα του νέου προπονητή Θωμά Γράφα, ο οποίος παρακολούθησε την αναμέτρηση από τις εξέδρες του γηπέδου. Όλα κρίθηκαν στο διάστημα των πρώτων είκοσι λεπτών της επανάληψης όταν οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ με τα Τρίκαλα αδύναμα να αντιδράσουν.

Στο 47’ ο Τόλι έκανε την σέντρα και ο Αποστολίδης με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Στο 68’ ο Ξύδας συνδυάστηκε ωραία με τον Χαλκιαδάκη ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 2-0. Δυο λεπτά αργότερα, ο Λέο έκανε την ενέργεια από αριστερά, μπήκε στην περιοχή, ευνοήθηκε από την τύχη και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα μετά από κόντρες. Να σημειώσουμε ότι στον πάγκο του ΑΟ Τρίκαλα κάθισε ο Πέτρος Στοϊλας. Διαιτητής ο κ.Τσουκαλάς από τον σύνδεσμο Αθηνών.

ΣΚΟΡΕΡ – 47’ Αποστολίδης ]1-0], 68’ Χαλκιαδάκης [2-0], 70’ Λέο [3-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Λεάντρο, Βέρτζος, Μάκος, Τσιάρας [Ανδρεόπουλος], Γροντής [Ν’Λουντούλου], Γιαννιτσάνης, Ζγκούρι [Ντακόλ], Σαχινίδης.

2018-2019 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

24 Φεβρουαρίου, 2019 Γήπεδο Χανιών ΑΟΧ – ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1-0

Δεν τα κατάφερε να πάρει και ούτε στα Χανιά ο ΑΟ Τρίκαλα και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 από τον ΑΟΧ Κισσαμικό με αποτέλεσμα η ομάδα πλέον να βυθίζεται βαθμολογικά ολοένα και πιο πολύ. Τα Τρίκαλα θα μπορούσαν έστω να πάρουν το πόντο, αλλά εννέα λεπτά πριν το τέλος δέχτηκαν το γκολ σε μια άτυχη στιγμή και πλέον η ομάδα πρέπει να αντιδράσει μετά τις συνεχόμενες δυο ήττες.

Ο αγώνας διεξήχθη παρουσία ελάχιστων φιλάθλων και με άσχημες καιρικές συνθήκες. Μέχρι το πρώτο εικοσάλεπτο δεν έγινε καμία φάση στα Περιβόλια από τις δυο ομάδες. Η πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι άνηκε στα Τρίκαλα καθώς στο 22’ ο Καπός από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαδόπουλο ο οποίος απέκρουσε.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν με μια φάση στο 43’ με σουτ του Γκίνη που όμως δεν ανησύχησε τον Ταϊρη. Στις αρχές της επανάληψης ο Κισσαμικός έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Ρίσκι που βρέθηκε απέναντι στον Ταϊρη αλλά πλάσαρε άουτ. Στο 76’ τα Τρίκαλα στάθηκαν άτυχα καθώς ο Σμυρλής σέντραρε, ο Σισέ έβαλε το πόδι του και η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 81’ μετά από κόρνερ, ο Σισέ με αυτογκόλ σε κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Διαιτητής ο κ.Κατοίκος.

ΣΚΟΡΕΡ – 81’ αυτογκόλ Σισέ [1-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Ταϊρης, Πάνος, Ντόσης [Λάσκαρης], Γκότοβος, Ντιαλό, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Τσιμίκας, Καπός, Γουερέ [Σμυρλής], Σισέ

Ιστορίες από την Κρήτη, τα χορευτικά και ο στιχουργός!

Αυτογκόλ, Ράδιο Αρβύλα και Κρήτη!!!

Ανασύνταξη στον Α.Ο Τρίκαλα ενόψει Χανίων

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα.