Ανώτερος ο Α.Ο Τρίκαλα, αλλά έμεινε στο μηδέν με τον Ολυμπιακό Β’

Σ’ έναν κακό αγωνιστικό χώρο στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων ΑΟΤ και Ολυμπιακός Β’ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0, στον εξ αναβολής αγώνα της 2ης αγωνιστικής της Super League 2.

Τα Τρίκαλα είχαν σε γενικές γραμμές καλύτερη παρουσία από τους κυανέρυθρους, αλλά δεν κατάφεραν στο τελευταίο 10λεπτο να μετουσιώσουν σε γκολ κάποια από τις σημαντικές ευκαιρίες που δημιούργησαν, μένοντας έτσι στη λευκή ισοπαλία και φτάνοντας τους 7 βαθμούς σε 6 ματς.

Στο πρώτο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΟΤ πατούσε καλύτερα, ενώ στη συνέχεια πήρε τα ηνία ο Ολυμπιακός, χωρίς ωστόσο καμία από τις δύο ομάδες να δημιουργήσει τη μεγάλη ευκαιρία.

Στο δεύτερο μέρος, η πρώτη ευκαιρία άνηκε στους γηπεδούχους. Στο 55’ από φάουλ του Νιάρου, ο Ευθυμίου έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 82’ ο Κουσκουνάς έχασε μοναδική ευκαιρία. Από φάουλ του Νιάρου, ο Παρέδες πήρε την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Κουσκουνά, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά έκανε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στουρνάρα.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Ματσούκα.

Το φιλμ του αγώνα:

2’ Σουτ του Σανδραβέλη από τα δεξιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19’ Κοντινό σουτ του Μαρίνου, σε ετοιμότητα ο Σεντουριόν.

40’ Φάουλ του Νιάρου, κεφαλιά του Πέλκα στο 2ο δοκάρι, άουτ.

52’ Σουτ του Μαρίνου από πλάγια θέση, έδιωξε ο Σεντουριόν με τις γροθιές.

66΄ο ΑΟΤ σκοράρει με τον Παρέδες , το γκολ ακυρώνεται καθώς δόθηκε οφσάιντ στον Κουσκουνά . Το ριπλέι διαψεύδει τον βοηθό που σήκωσε την σημαία και το γκολ έπρεπε να μετρήσει. Για άλλη μια φορά ο ΑΟ Τρίκαλα αδικείται από την διαιτησία.

55’ Από φάουλ του Νιάρου, ο Ευθυμίου έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

82’ Ο Κουσκουνάς από πλεονεκτική θέση σούταρε ελάχιστα άουτ.

Συνθέσεις:

ΤΡΙΚΑΛΑ (Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Παρέδες, Ριζογιάννης, Ρεκίν, Χειρίτραντας (62’ Ελευθεριάδης), Μπαξεβάνος, Κουσκουνάς, Πέλκας (62’ Αουντίνο), Ευθυμίου (85′ Νίζιτς).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κίνκουε, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (73’ Τσέλιος), Νίκολιτς, Μαρίνος (66’ Κίτσος), Βοΐλης, Ντόι, Κωστή (80’ Σαπουντζής).

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νιας)

Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας), Καλαμπόκης (Αιτ/νιας)

4ος: Καλατζής (Θεσσαλίας)