Ανατροπή και… τρίποντο! Μεγάλη νίκη του ΑΟ Τρίκαλα επί του Θεσπρωτού

Μπορεί σε μια στιγμή ολιγωρίας να βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά ο ΑΟ Τρίκαλα έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη επί του Θεσπρωτού στο Στάδιο με 2-1.
Στο 41ο λεπτό ο Βασιλάκης με κεφαλιά έκανε το 0-1 αλλά στην επανάληψη ο ΑΟΤ ήταν καταιγιστικός. Αφού έχασε σωρεία ευκαιριών, αρχικά ισοφάρισε με τον Κουσκουνά στο 52′ και στι συνέχεια πήρε τη νίκη με ψαλιδάκι του Ευθυμίου για το τελικό 2-1.

To φιλμ του αγώνα
7′ Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Σαραντίδη… άουτ η μπάλα
16′ Εξαιρετική πάσα του Κεχαγιά στον Κουσκουνά που βγήκε τετ α τετ αλλά το σουτ του σταμαησε στο δοκάρι του Κίναλη
30′ Δύσκολη απόκρουση του Αγριμάκη στο συρτό σουτ του Ραμίρεζ
34′ Ωραία πρσπάθεια και σουτ του Ευθυμίου… η μπάλα λίγο άουτ
35′ Αδύναμο σουτ του Στεργίου, μπλόκαρε εύκολα ο Αγριμάκης
40′ Εντυπωσιακή απόκρουση του Αγριμάκη σε σουτ του Στεργίου
41′ Από εκτέλεση κόρνερ, ο Βασιλάκης με κεφαλιά κάνει το 0-1 για τον Θεσπρωτό. Απίστευτη ολιγωρία της άμυνας του ΑΟΤ
47′ Γύρισμα του Βασιλάκη… μπλόκαρε ο Αγριμάκης
48′ Τεράστια ευκαιρία από τον Νιάρο που απο πλεονεκτική θέση σούταρε πάνω από τα δοκάρια
52′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟ Τρίκαλα. Ο Νίκος Κουσκουνάς πάλεψε στο ύψος γτης περιοχής, κράτησε τη μπάλα και με σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-1
58′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Χειρίτραντα…μπλοκαρε με 2η προσπάθεια ο Κίναλης
59′Εξαιρετική απόκρουση του Αγριμάκη στο φάουλ του Ραμίρεζ
64′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟ Τρίκαλα. Από πάσα του Κουσκουνά, ο Ευθυμίου με ανάποδο ψαλίδι έστειλε τη μπάαλ στα δίχτυα για το 2-1… Ο παίκτης του ΑΟΤ δεν πανηγύρισε το γκολ καθώς είχε περάσει από τον Θεσπρωτό
67′ Εντυπωσιακή προσπάθεια του Χειρίτραντα που έστρωσε στον Ελευθεριάδη, αυτός έκανε το σουτ αλλά με την παρέμβαση του Κίναλη η μπάλα βρήκε στο δικάρι κι πέρασε κόρνερ
91′ Σουτ του Αουντίνο μέσα απο την περιοχή άουτ!!