Ραντεβού με την ιστορία του

Το πιο σημαντικό παιχνίδι της ιστορίας του, δίνει σήμερα ο…

Το πιο σημαντικό παιχνίδι της ιστορίας του, δίνει σήμερα ο Π.Ο Φήκης, ο οποίος για πρώτη φορά θα συμμετάσχει στο θεσμό του κυπέλλου Ελλάδος, αντιμετωπίζοντας στο γήπεδό του, την ιστορική Αναγέννηση ‘Αρτας.
Πρόκειται για ένα παιχνίδι με βαρύνουσα σημασία για τους κόκκινους, οι οποίοι θέλουν να προχωρήσουν όσο γίνεται στο θεσμό και για το λόγο αυτό θα τα δώσουν όλα για τη νίκη πρόκριση, σε ένα ματς με σημαντικό ενδιαφέρον, που αναμένεται να έχει και αμφίρροπη εξέλιξη.

Με τη στήριξη του κόσμου του ο Π.Ο.Φ

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 5μ.μ. και αναμένεται να τον παρακολουθήσει αρκετός κόσμος .
Η γενική είσοδος θα είναι 5€. Για την είσοδο των φιλάθλων θα τηρηθούν αυστηρά οι υγειονομικές οδηγίες που δόθηκαν λόγω πανδημίας.

Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα

Ολοκληρώνοντας την προετοιμασία χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα και αναμένοντας τον αγώνα Κυπέλλου της Κυριακής με αντίπαλο την Αναγέννηση Άρτας. Το τεχνικό δίδυμο της ομάδας τις τελευταίες μέρες έχει εστιάσει στο κομμάτι της τακτικής δουλεύοντας πάνω στο πλάνο που θα ϕέρει τη νίκη.

Τα ζευγάρια της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος:
Ποσειδών Μηχανιώνας – Απόλλων Παραλιμνίου
Απόλλων Καλαμαριάς – Μακεδονικός
Εδεσσαϊκός – Εθνικός Κεραμιδίου
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ενωση Ανθειας Αριστείνου – Θερμαϊκός Θέρμης
Ορφέας Ξάνθης -Αγροτικός Αστέρας
ΑΣ Γιαννιτσά – Αρης Αβάτου
Εθνικός Σοχού – Νέστος Χρυσούπολης
Θύελλα Σαρακηνών – Πανδραμαϊκός
Αναγέννηση Πλαγιάς – Νέος Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Παναγρινιακός – Ηρακλής-Λάρισας
Φήκης ΠΟ – Αναγέννηση Αρτας
Αχέρων Καναλακίου – Αετός Μακρυχωρίου
ΑΟ Αγίου Ματθαίου – Θησέας Αγριάς
Κτηνοτροφικός Αστέρας – Αμβρυσσέας Διστόμου
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης – ΠΟ Ελασσόνας
ΑΕ Λευκίμμης – Ατρόμητος Παλαμά
Κοζάνη – Δήμητρα Ευξεινούπολης
Ναυπακτιακός Αστέρας – Τηλυκράτης
ΑΟ Υπάτου – Αμβρακικός Λουτρού
Ερμής Μελιγούς – Φοίνικας Ν. Επιδαύρου
Αρης Σκάλας – Ερμιονίδα
ΠΑΟ Ρουφ – Παναιγιάλειος
Πανιώνιος – Αταλάντη
Εθνικός Σκουλικάδου – ΑΟ Διαβολιτσίου
Διαγόρας Βραχνέικων – Ζάκυνθος 1961
ΑΟ Νέας Αρτάκης – ΠΑΟ Βάρδας
Ηλιούπολη – Αίας Γαστούνης
Φωστήρας – Παναχαϊκή
Ανω Μερά Μυκόνου – Εθνικός
ΑΟ Πόρου – Αίας Σαλαμίνας
Αιολικός – Πανελευσινιακός
ΑΕ Νεάπολης – Αήττητος Σπάτων
Προοδευτική – Σαντορίνη
Αρης Σούδας – ΑΟ Καραβά
Αγιος Νικόλαος – Κυανούς Αστήρ Βάρης
Ατσαλένιος – ΑΟ Πυλίου Κω
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Κερατσίνι
Γιούχτας Αρχανών – Αλμυρός

Στην ίδια κατηγορία