Πρεμιέρα με εκτός με Απόλλωνα Λάρισας ο Α.Ο Τρίκαλα-Το πλήρες πρόγραμμα του Βορείου Ομίλου

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα (1/11) η νέα κλήρωση της SL2, που…

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα (1/11) η νέα κλήρωση της SL2, που προκλήθηκε μετά τη δικαίωση της Ζακύνθου στο Διαιτητικό Δικαστήριο.
Η κληρωτίδα φέρνει τον Α.Ο Τρίκαλα στην πρεμιέρα να αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Λάρισας στο γήπεδο Φιλιππούπολης, ενώ και τη δεύτερη αγωνιστική οι κυανέρυθροι θα δώσουν Θεσσαλικό ντέρμπι καθώς θα φιλοξενήσουν τον Ολυμπιακό Βόλου και την 3η αγωνιστική θα πάνε στις Σέρρες για να παίξουν με τον Πανσερραικό.


Η κλήρωση ήταν ηλεκτρονική και έβγαλε μεγάλο ντέρμπι την 1η αγωνιστική στο Βόρειο όμιλο, καθώς ο Ολυμπιακός Β θα υποδεχθεί τον ΠΑΟΚ Β στο Ρέντη.


Το ντέρμπι των ομάδων Β στο Νότο ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ θα γίνει την 2η αγωνιστική.
Οι 34 ομάδες που μετέχουν στο νέο πρωτάθλημα της δεύτερης τη τάξει εθνικής κατηγορίας έχουν χωριστεί ως εξής:
Α’ Όμιλος – Βορράς
ΑΕΛ, Αλμωπός Αριδαίας, Αν. Καρδίτσας, Ξάνθη, Απόλλων Λάρισας, Απόλλων Πόντου, Βέροια, Θεσπρωτός, Καβάλα, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Ολυμπιακός Β’, Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ Β’, Πιερικός, Τρίγλια, Τρίκαλα.
Β’ Όμιλος – Νότος
ΑΕΚ Β’, Αιγάλεω, Αστέρας Βλαχιώτη, Διαγόρας, Επισκοπή, Εργοτέλης, Ζάκυνθος, Ηρόδοτος, Καλαμάτα, Καλλιθέα, Καραϊσκάκης, Κηφισιά, Λεβαδειακός, ΟΦ Ιεράπετρας, Παναθηναϊκός Β’, Ρόδος, Χανιά.
H πρεμιέρα του Βόρειου ομίλου:
1η αγωνιστική – Βορράς
Απόλλων Λάρισας-Τρίκαλα
Ολυμπιακός Β’-ΠΑΟΚ Β’
Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής-Νίκη Βόλου
Βέροια-Αλμωπός Αριδαίας
Απόλλων Πόντου-Καβάλα
Αναγέννηση Καρδίτσας-Θεσπρωτός
Πιερικός-Ξάνθη
Ρεπό: ΑΕΛ

OI YΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

2η – 19η
Θεσπρωτός – Πιερικός
Καβάλα – Αν. Καρδίτσας
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου
Νίκη Βόλου – Βέροια
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια
ΠΑΟΚ Β – Πανσερραϊκός
Τρίκαλα – Ολυμπιακός Β
ΑΕΛ – Απόλλων Λάρισας
Ρεπό: Ξάνθη

3η – 20ή
Ολυμπιακός Β – ΑΕΛ
Πανσερραϊκός – Τρίκαλα
Τρίγλια – ΠΑΟΚ Β
Βέροια – Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Πόντου – Νίκη Βόλου
Αν. Καρδίτσας – Αλμωπός Αριδαίας
Πιερικός – Καβάλα
Ξάνθη – Θεσπρωτός
Ρεπό: Απόλλων Λάρισας

Στην ίδια κατηγορία