Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’Εθνικής

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’Εθνικής κατηγορίας με…

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’Εθνικής κατηγορίας με τα Trikala Basket να συμμετέχουν στον 3ο όμιλο.


Η πρεμιέρα των Τρικάλων θα γίνει σε εντός έδρας ματς κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας.
Παράλληλα πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση για το Κύπελλο Ελλάδος με τα Trikala Basket να παίζουν στην Θεσσαλονίκη κόντρα στον Ερμή Λαγκαδά στις 21 Σεπτεμβρίου.
Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα του 3ου ομίλου στη Β’Εθνική έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική – 08/10/22

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας
Φίλιππος Βέροιας – Βίκος Ιωαννίνων
Έσπερος Λαμίας – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών
ΑΣΓ Ιωαννινων – Ναύαρχος Βότσης
Trikala Basket – Αν. Καρδίτσας

2η Αγωνιστική – 15/10/22

Ρεπό: Trikala Basket
Βίκος Ιωαννίνων – Δόξα Λευκάδας
Ολυμπιακός Βόλου – Φίλιππος Βέροιας
Πρωτέας Γρεβενών – Έσπερος Λαμίας
Ναύαρχος Βότσης – Νίκη Βόλου
Αν. Καρδίτσας – ΑΓΣ Ιωαννινων

3η Αγωνιστική – 22/10/22

Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων
Δόξα Λευκάδας – Ολυμπιακός Βόλου
Φίλιππος Βέροιας – Πρωτέας Γρεβενών
Έσπερος Λαμίας – Ναύαρχος Βότσης
Νίκη Βόλου – Αν. Καρδίτσας
ΑΓΣ Ιωαννινων – Trikala Basket

4η Αγωνιστική – 29/10/22

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννινων
Πρωτέας Γρεβενών – Δόξα Λευκάδας
Ναύαρχος Βότσης – Φίλιππος Βέροιας
Αν. Καρδίτσας – Έσπερος Λαμίας
Trikala Basket – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων

5η Αγωνιστική – 05/11/22

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου
Δόξα Λευκάδας – Ναύαρχος Βότσης
Φίλιππος Βέροιας – Αν. Καρδίτσας
Έσπερος Λαμίας – Trikala Basket
Νίκη Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννινων
Βίκος Ιωαννίνων – Πρωτέας Γρεβενών

6η Αγωνιστική – 12/11/22

Ρεπό: Νίκη Βόλου
Αν. Καρδίτσας – Δόξα Λευκάδας
Trikala Basket – Φίλιππος Βέροιας
ΑΓΣ Ιωαννινων – Έσπερος Λαμίας
Ναύαρχος Βότσης – Βίκος Ιωαννίνων
Πρωτέας Γρεβενών – Ολυμπιακός Βόλου

7η Αγωνιστική – 19/11/22

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών
Δόξα Λευκάδας – Trikala Basket
Φίλιππος Βέροιας – ΑΓΣ Ιωαννινων
Έσπερος Λαμίας – Νίκη Βόλου
Βίκος Ιωαννίνων – Αν. Καρδίτσας
Ολυμπιακός Βόλου – Ναύαρχος Βότσης

8η Αγωνιστική – 26/11/22

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας
ΑΓΣ Ιωαννινων – Δόξα Λευκάδας
Νίκη Βόλου – Φίλιππος Βέροιας
Trikala Basket – Βίκος Ιωαννίνων
Αν. Καρδίτσας – Ολυμπιακός Βόλου
Ναύαρχος Βότσης – Πρωτέας Γρεβενών

9η Αγωνιστική – 03/12/22

Ρεπό: Ναύαρχος Βότσης
Δόξα Λευκάδας – Νίκη Βόλου
Φίλιππος Βέροιας – Έσπερος Λαμίας
Βίκος Ιωαννίνων – ΑΓΣ Ιωαννινων
Ολυμπιακός Βόλου – Trikala Basket
Πρωτέας Γρεβενών – Αν. Καρδίτσας

10η Αγωνιστική – 10/12/22

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας
Έσπερος Λαμίας – Δόξα Λευκάδας
Νίκη Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων
ΑΓΣ Ιωαννινων – Ολυμπιακός Βόλου
Trikala Basket – Πρωτέας Γρεβενών
Αν. Καρδίτσας – Ναύαρχος Βότσης

11η Αγωνιστική – 21/12/22

Ρεπό: Αν. Καρδίτσασσας
Δόξα Λευκάδας – Φίλιππος Βέροιας
Βίκος Ιωαννίνων – Έσπερος Λαμίας
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννινων
Ναύαρχος Βότσης – Trikala Basket

12η Αγωνιστική – 07/01/23

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας
Βίκος Ιωαννίνων – Φίλιππος Βέροιας
Ολυμπιακός Βόλου – Έσπερος Λαμίας
Πρωτέας Γρεβενών – Νίκη Βόλου
Ναύαρχος Βότσης – ΑΓΣ Ιωαννινων
Αν. Καρδίτσας – Trikala Basket

13η Αγωνιστική – 14/01/23

Ρεπό: Trikala Basket
Δόξα Λευκάδας – Βίκος Ιωαννίνων
Φίλιππος Βέροιας – Ολυμπιακός Βόλου
Έσπερος Λαμίας – Πρωτέας Γρεβενών
Νίκη Βόλου – Ναύαρχος Βότσης
ΑΓΣ Ιωαννινων – Αν. Καρδίτσας

14η Αγωνιστική – 21/01/23

Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων
Ολυμπιακός Βόλου – Δόξα Λευκάδας
Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας
Ναύαρχος Βότσης – Έσπερος Λαμίας
Αν. Καρδίτσας – Νίκη Βόλου
Trikala Basket – ΑΓΣ Ιωαννινων

15η Αγωνιστική – 28/01/23

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννινων
Δόξα Λευκάδας – Πρωτέας Γρεβενών
Φίλιππος Βέροιας – Ναύαρχος Βότσης
Έσπερος Λαμίας – Αν. Καρδίτσας
Νίκη Βόλου – Trikala Basket
Βίκος Ιωαννίνων – Ολυμπιακός Βόλου

16η Αγωνιστική – 04/02/23

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου
Ναύαρχος Βότσης – Δόξα Λευκάδας
Αν. Καρδίτσας – Φίλιππος Βέροιας
Trikala Basket – Έσπερος Λαμίας
ΑΓΣ Ιωαννινων – Νίκη Βόλου
Πρωτέας Γρεβενών – Βίκος Ιωαννίνων

17η Αγωνιστική – 11/02/23

Ρεπό: Νίκη Βόλου
Δόξα Λευκάδας – Αν. Καρδίτσας
Φίλιππος Βέροιας – Trikala Basket
Έσπερος Λαμίας – ΑΓΣ Ιωαννινων
Βίκος Ιωαννίνων – Ναύαρχος Βότσης
Ολυμπιακός Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών

18η Αγωνιστική – 18/02/23

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών
Trikala Basket – Δόξα Λευκάδας
ΑΓΣ Ιωαννινων – Φίλιππος Βέροιας
Νίκη Βόλου – Έσπερος Λαμίας
Αν. Καρδίτσας – Βίκος Ιωαννίνων
Ναύαρχος Βότσης – Ολυμπιακός Βόλου

19η Αγωνιστική – 04/03/23

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας
Δόξα Λευκάδας – ΑΓΣ Ιωαννινων
Φίλιππος Βέροιας – Νίκη Βόλου
Βίκος Ιωαννίνων – Trikala Basket
Ολυμπιακός Βόλου – Αν. Καρδίτσας
Πρωτέας Γρεβενών – Ναύαρχος Βότσης

20η Αγωνιστική – 11/03/23

Ρεπό: Ναύαρχος Βότσης
Νίκη Βόλου – Δόξα Λευκάδας
Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας
ΑΓΣ Ιωαννινων – Βίκος Ιωαννίνων
Trikala Basket – Ολυμπιακός Βόλου
Αν. Καρδίτσας – Πρωτέας Γρεβενών

21η Αγωνιστική – 18/03/23

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας
Δόξα Λευκάδας – Έσπερος Λαμίας
Βίκος Ιωαννίνων – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννινων
Πρωτέας Γρεβενών – Trikala Basket
Ναύαρχος Βότσης – Αν. Καρδίτσας

22η Αγωνιστική – 01/04/23

Ρεπό: Αν. Καρδίτσας
Φίλιππος Βέροιας – Δόξα Λευκάδας
Έσπερος Λαμίας – Βίκος Ιωαννίνων
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
ΑΓΣ Ιωαννινων – Πρωτέας Γρεβενών

Στην ίδια κατηγορία