Ο Βαγγέλης Γρατσανης σφυρίζει το Παναιτωλικός-ΟΦΗ

Ο Τρικαλινος διαιτητής Βαγγέλης Γρατσανης θα διευθύνει την Κυριακάτικη αναμέτρηση…

Ο Τρικαλινος διαιτητής Βαγγέλης Γρατσανης θα διευθύνει την Κυριακάτικη αναμέτρηση Παναιτωλικός-ΟΦΗ για το πρωτάθλημα Της Σουπερλιγκ 1.

Μάλιστα αυτός είναι και ο πρώτος φετινός ορισμός του πολυπειρου ρέφερι ως πρώτος διαιτητής καθώς διαθέτει πλέον την απαραίτητη πιστοποίηση VAR.

Η ποιότητα του Γρατσανη είναι δεδομένη οπότε μπορεί κάλλιστα να φέρει σε πέρας και αυτή την αναμέτρηση δίχως προβλήματα και παράλληλα να εκπροσωπήσει επάξια την Τρικαλινη διαιτησία στο κορυφαίο επίπεδο.

Στο παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ολυμπιακό ορίστηκε ο Ευαγγέλου του Συνδέσμου Αθηνών, ενώ ο Παπαδόπουλος του Συνδέσμου Μακεδονίας θα σφυρίξει στον αγώνα της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο.

Ο Καραντώνης του Συνδέσμου Ημαθίας είναι η επιλογή της ΚΕΔ για την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Βόλο, ενώ το ματς του Παναθηναϊκού με τον Ιωνικό θα διευθύνει ο Μανούχος του Συνδέσμου Αργολίδας.

Αναλυτικά:

Σάββατο (16/10)

18.15 Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)

Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Σινιοράκης (Χανίων)

4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

VAR: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

ΑVAR: Μωυσιάδης (Ηπείρου)

20.30 Παναθηναϊκός – Ιωνικός

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Ψαρρής (Ζακύνθου)

4ος: Γκάμαρης (Αθηνών)

VAR: Κουτσιαύτης (Άρτας)

ΑVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών)

Κυριακή (17/10)

16.00 ΠΑΟΚ – Βόλος

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Δημητριάδης (Καστοριάς)

4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

VAR: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

ΑVAR: Μπαλτάς (Αχαΐας)

16.00 Παναιτωλικός – ΟΦΗ

Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας)

4ος: Κουκουλάς (Λέσβου)

VAR: Τζήλος (Λάρισας)

ΑVAR: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)

20.30 ΑΕΚ – Ατρόμητος

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Νικολακάκης (Λασιθίου)

4ος: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

ΑVAR: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας)

20.30 ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Μεϊντάνας (Αχαΐας)

4ος: Περράκης (Αθηνών)

VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

ΑVAR: Μπούξμπαουμ (Ανατολικής Αττικής)

Δευτέρα (18/10)

19.30 Λαμία – Άρης

Διαιτητής: Κουμπαράκης (Κυκλάδων)

Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Μαυρουδής (Ηρακλείου)

4ος: Γκάμαρης (Αθηνών)

VAR: Φωτιάς (Πέλλας)

ΑVAR: Σαμοΐλης (Αθηνώ

Στην ίδια κατηγορία