Προβληματικοί στο γκολ Απόλλωνα Λάρισας και ΑΟΤ

Το θεσσαλικό ντέρμπι της κατηγορίας βρίσκει τα Τρίκαλα  και τον Απόλλωνα Λάρισας στο κάτω μισό της βαθμολογίας, με τους φιλεξενούμενους  να είναι πιο κοντά στην εξάδα, μόλις δύο βαθμούς.
Στον πρώτο γύρο τα Τρίκαλα επικράτησαν 1-0 (53’ σουτ Σταματής), σε ένα γενικότερα εξαιρετικό ξεκίνημα. Τα Τρίκαλα μάζεψαν 11 βαθμούς στα πρώτα έξι παιχνίδια τους, αλλά έχουν πάρει μόλις τρεις στα έξι τελευταία, όπου δεν έχουν νίκη. Πέτυχαν εννέα γκολ στα έξι πρώτα και ένα στα έξι τελευταία.

Πρόβλημα στο γκολ έχει και ο Απόλλων Λάρισας, με μόλις πέντε στο ενεργητικό του, την πιο αδύναμη επίθεση στο πρωτάθλημα. Τα τρία από αυτά τα έβαλε σε ένα παιχνίδι, αυτό με την ΑΕ Καραϊσκάκης, ενώ δεν έχει σκοράρει σε οκτώ από τα 11 παιχνίδια που έχει δώσει.
Έχει και σχετικά καλή άμυνα, με οκτώ γκολ παθητικό, με αποτέλεσμα να είναι η πιο… φτωχή ομάδα σε γκολ, καθώς στα 11 παιχνίδια της έχουν μπει συνολικά 13 γκολ!
Μέχρι το 1995 Τρίκαλα και Απόλλων Λάρισας είχαν συχνές συναντήσεις στην Γ’ Εθνική με κύμα ισοπαλιών, ενώ από το 2003 ως το 2009 στο Περιφερειακό πρωτάθλημα. Από το 2017 είναι μαζί στην Β’ κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος.

goaltrikala.gr

Τσίκινης:”Ανύπαρκτο το πέναλτι του ‘Αρη, μάγκας ο Μπουχαλάκης”

Κάνει σέντρα σε FL και Γ’ Εθνική η ΕΠΟ

Σε απολογία για το παιχνίδι με Τρίκαλα η Παναχαική

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα