Μία αναμέτρηση, μία νίκη για τον Α.Ο Τρίκαλα εντός έδρας με Ιεράπετρα

Πολύ σύντομη είναι η προιστορία στις αναμετρήσεις Α.Ο Τρίκαλα-Ιεράπετρα, καθώς οι δύο αντίπαλοι αναμετρήθηκαν μόνο μία φορά και αυτή ήταν πέρυσι με τους κυανέρυθρους να επικρατούν με το ευρύ 3-0.

Το Trikalascore σας θυμίζει τι συνέβη στο περσινό παιχνίδι, μέσα από το αρχείο του καθηγητή-συγγραφέα Θεόδωρου Αλεξιάδη:

ΤΡΙΚΑΛΑ – ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ

2019-2020 Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

30 Νοεμβρίου, 2019 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ –ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 3-0
Ασταμάτητα τα Τρίκαλα τα οποία υπέταξαν στην έδρα τους με 3-0 τον ΟΦ Ιεράπετρας. Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη ήταν καλύτερη σε όλο το διάστημα του παιχνιδιού αλλά χρειάστηκε η αναγκαστική αλλαγή του Αποστολόπουλου στο 48’ και η αποβολή του Μπάμπη στο 59’ για να γείρει η πλάστιγγα οριστικά υπέρ της. Στο πρώτο ημίχρονο οι «κυανέρυθροι» είχαν την υπεροχή, κυκλοφόρησαν αρκετά καλά την μπάλα και συνεχώς βρισκόταν στην επίθεση. Ωστόσο κλασική φάση δεν δημιουργήθηκε πλην αυτή του 33’ όταν ο Τεγούσης με σουτ στην κίνηση τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Καραγκιολίδη. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα αμέσως μετά την αποβολή του Μπάμπη, τα Τρίκαλα το εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο και πέτυχαν τρία γκόλ μέσα σε δεκαεπτά λεπτά. Αρχικά στο 61’ ο Σταμάτης με έξυπνο τσίμπημα της μπάλας μετά από φάουλ του Λώττα πέτυχε το 1-0 ενώ στο 68’ ο Πελάεθ με σουτ που χτύπησε σε αμυντικό της Ιεράπετρας και ξεγέλασε τον Καραγκιολίδη σημείωσε το 2-0. Ο Ισπανός με υποδειγματικό πλασέ στο 78’ ύστερα από εξαιρετική πάσα του Λώττα διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Διαιτητής ο κ.Κατοίκος από την Αθήνα.

ΣΚΟΡΕΡ – 61’ Σταματής [1-0], 68’ Πελάεθ [2-0], 78’ Πελάεθ [3-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Γιακουμής, Σανδραβέλης, Νιάρος [Ντόσης], Οικονομόπουλος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Παπαγεωργίου, Πελάεθ [Τσίπρας], Λώττας, Σταματής [Άλεξιτς]

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα