Δε “Χ”άρηκε με Εργοτέλη, μπορούσε και τη νίκη

Δε “Χ”άρηκε με Εργοτέλη, μπορούσε και τη νίκη. Ο ΑΟΤ υποδέχτηκε τον Εργοτέλη για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να πετύχουν κάποιο γκολ και να μένουν στο ισόπαλο 0-0.

‘Εγινε ένα δυνατό ματς, με τις δύο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα οι καθαρές ευκαιρίες να είναι ελάχιστες.

Παραταύτα τα Τρίκαλα θα μπορούσαν να είχαν πάρει τη νίκη, καθώς είχαν δύο πολύ καλές στιγμές με τον Ανδρέα Σταματή, που στο 15′ και στο 72′ νικήθηκε από τον Κατσιμήτρο.

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Τσέλιος αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Οι φάσεις του αγώνα:

5′ Στημένη φάση για τον Εργοτέλη, αρκετά μέτρα έξω απ’ την περιοχή. Ο Τσέλιος αφήνει στον Κατσούρι με τον τελευταίο να γεμίζει εκεί που προσπαθεί να μπει στην φάση ο Μανουσάκης με τον αντίπαλο γκολκίπερ ωστόσο να μπλοκάρει την μπάλα, κερδίζοντας και φάουλ απ’ τον κιτρινόμαυρο επιθετικό.

11′ Κόρνερ για τον Εργοτέλη, με τον Τσέλιο να βρίσκει τον Πέϊο που ήταν ελεύθερος, έκανε ένα κοντρόλ σούταρε με τον Γιακουμή να μπλοκάρει.

15′ Δυνατό σουτ του Σταματή έξω απ’ την περιοχή ο Κατσιμήτρος αποκρούει στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.

21′ Σέντρα του Τσέλιου ο Μανουσάκης δεν πιάνει καλά το σουτ, με την μπάλα να φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

30′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ’ τον Νιάρο η μπάλα περνάει πάνω απ’ τα δοκάρια του Κατσιμήτρου.

38′ Στατική φάση για τους γηπεδούχους, με τον Παπαγεωργίου να γεμίζει στην περιοχή αλλά ο Κατσιμήτρος βρισκόταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.

50′ Ωραία ενέργεια απ’ τον Κατσούρι απ’ τα αριστερά περνάει έναν αντίπαλο, βγάζει την σέντρα με την μπάλα να απομακρύνεται πριν φτάσει στον Πατρινό.

56′ Βαθιά μπαλιά του Πέϊου, ο Σερβιλάκης προσπαθεί να μπει στην φάση με τον Γιακουμή όμως να μπλοκάρει πριν κάνει την προβολή ο αμυντικός του Εργοτέλη.

69′ Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη! Ο Κεχαγιάς κάνει χέρι λίγο έξω απ’ την περιοχή και δέχεται την κίτρινη κάρτα. Ο Μπουρσέλης αναλαμβάνει την εκτέλεση, με τον ίδιο να στέλνει την μπάλα χαμηλά στα χέρια του Γιακουμή ο οποίος φάνηκε να χάνει τον έλεγχο αλλά πρόλαβε να μπλοκάρει πριν μπει στην φάση ο Κωστανάσιος.

72′ Ο Ανδρέας Σταματής βγαίνει τετ α τετ με τον Κατσιμήτρο, πλασάρει, αλλά ο κίπερ του Εργοτέλης μπλοκάρει σωτήρια.

Συνθέσεις:

ΤΡΙΚΑΛΑ (Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Πιαστόπουλος, Νιάρος, Κεχαγιάς, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου, Σκόνδρας (66’ Ελευθεριάδης), Σταμάτης, Πέλκας (46’ Αλμπάνης), Ευθυμίου (58’ Φασίδης).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης (71’ Ποζατζίδης), Κατσούρι, Πέϊος, Τσέλιος, Αμντουλάχι (62’ Μπουτσάκης), Μανουσάκης (79’ Κόνραντ), Κοκκίνης (46’ Μπουρσέλης), Πατρινός (62’ Κωστανάσιος)

Διαιτητής: Καλαντζής (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Τοροσιάδης – Φραγιός (Μακεδονίας)

4ος διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)

Αλμπάνης: «Χαρισμένο στο πατέρα μου το γκολ στα Χανιά»

Παπαγεωργίου:”Κλειδί της επιτυχίας το κίνητρο όλων των παικτών”

Απόστολος Χαραλαμπίδης : “Στόχος η παραμονή”

Φτωχή η προϊστορία με Εργοτέλη

Τρεις του Α.Ο.Τ στην κορυφαία εντεκάδα της 6ης αγωνιστικής

Από την Κρήτη στο γήπεδο ο ΑΟΤ

Ξανά 2ος ο ΑΟ Τρίκαλα

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα.