Δε “Χ”άρηκαν ξανά τα Μετέωρα

Παρόμοιο σκηνικό για δεύτερη σερί Κυριακή, θα μπορούσε να πει κανείς όπου τα Μετέωρα. Αυτή την φορά κόντρα στον Ατρόμητο Παλαμά, εντός έδρας, να καταφέρνουν στα τελευταία λεπτά του αγώνα να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά θα μπορούσαν και την νίκη αν η ευστοχία των παιχτών ήταν αποτελεσματική.
Αυτή την φορά τα Μετέωρα ήταν ακόμη καλύτερα σε απόδοση από το προηγούμενο εντός έδρας ματς με την Κοζάνη.

Στο Β’ ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Ράτζα κατάφερε να δημιουργήσει ρήγματα στην αντίπαλη περιοχή χάνοντας πολύ καλές ευκαιρίες για ένα γκολ με κυριότερη αυτή με το σουτ του Μπαλτά στο 66′ ύστερα από την πάσα του Παπαευθυμίου Χρ. να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Κουτσόπουλου αλλά η ομάδα του Τάκη Παραφέστα ήταν αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ 0-1 από την κεφαλιά του Κόκκινου Σωτ. ύστερα από την εκτέλεση φάουλ του Ζάγγου Παν. στο 74′ αλλά οι γηπεδούχοι όπως και στο παιχνίδι με την Κοζάνη κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι σε 1-1 και πάλι με τον ίδιο σκόρερ τον Πολυζόπουλο στο 89′.

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα