Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική στην SL2

Τα Χανιά νίκησαν τον Απόλλων Λάρισας και μπήκαν στα play off όπως και ο Εργοτέλης με την ισοπαλία που πήρε στην Πάτρα από την Παναχαϊκή που έμεινε έναν βαθμό πίσω από τον Διαγόρα.

Στην Άρτα Καραισκάκης και Δόξα Δράμας έμειναν στην ισοπαλία.

Ο Ιωνικός ήταν ο μεγάλος κερδισμένος και ο Λεβαδειακός ο μεγάλος χαμένος της χθεσινής μέρας.  Οι Βοιωτοί αν και προηγήθηκαν με 1-0 έχασαν με 1-2 από τον Ιωνικό και έτσι αντί να μειώσουν την διαφορά από την ομάδα της Νίκαιας την είδαν να εκτοξεύεται στους οχτώ βαθμούς. Παράλληλα τους έπιασε στην 2η θέση και η Ξάνθη που κέρδισε με ανατροπή μέσα στην Ιεράπετρα.

Ο Διαγόρας με την νίκη του επί του ΑΟΤ μπήκε και πάλι στην εξάδα περιμένοντας όμως και στραβοπάτημα σήμερα της Παναχαϊκής κόντρα στον Εργοτέλη αύριο. Επίσης αύριο  ο Καραϊσκάκης υποδέχεται την Δόξα Δράμας και τα Χανιά τον Απόλλωνα Λάρισας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:

(*) Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας 1-1: Θεολόγου (68’) – Σαμπανίδης (87’)

(*) Χανιά – Απόλλων Λάρισας 2-1: Μπραμπίγια (8’), Τριανταφυλλάκος (16’) – Ομπράντοβιτς (12’)

(*) Παναχαϊκή – Εργοτέλης 1-1: Αραβίδης (13’) – Κόνραντ (31’)

(*) Διαγόρας – ΑΟ Τρίκαλα 2-0: Σμυρλής (29’), Ντοριβάλ (63’)

(*) Λεβαδειακός – Ιωνικός 1-2: Πολέτο (8’) – Ματσούκας (58’), Μάναλης (81’)

(*) ΟΦ Ιεράπετρας – Ξάνθη 1-2: Ντάλα Κόστα (45’) – Καπνίδης (80’), Μικελάντζε (88’)

7 γκολ: Μανουσάκης (Εργοτέλης),

6 γκολ: Μπιανκόνι (Λεβαδειακός), Αραβίδης (Παναχαϊκή)

5 γκολ: Κουσκουνάς (Παναχαϊκή)

4 γκολ: Ευθυμίου (ΑΟ Τρίκαλα), Γκίνη, Ντάλα Κόστα  (Ιεράπετρα), Μπαστακός (Διαγόρας), Τσέλιος, Κόνραντ,  (Εργοτέλης), Διαμαντόπουλος, Βασιλόγιαννης  (Χανιά), Τάτος (Ξάνθη), Μαυριάς (Δόξα), Πλατέλλας, Ρόλε,  Μάναλης (Ιωνικός), Πολέτο (Λεβαδειακός)