Η ΑΕΚ Σαραγίων μεγάλη νίκη κόντρα στα Αμπελάκια

Μία σπουδαία νίκη κόντρα σε έναν εκ των πρωτοπόρων τον ‘Αγιο Γεώργιο Αμπελακίων και μάλιστα με το ευρύ 4-1 σημείωσε σήμερα η ΑΕΚ Σαραγίων

Η ομάδα του Νίκου Παπακυρίτση μπήκε δυνατά στο ματς και εκμεταλλευόμενη τις ευκαιρίες που τις παρουσιάστηκαν πήρε το προβάδισμα αρχικά στο 9′ μετά το λάθος του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων ο Μέκσι πλάσαρε από κοντά για το 1-0 και λίγα λεπτά αργότερα με εξαιρετική προσπάθεια του Καταραχιά με ωραίο σουτ να κάνει το 2-0 στο 17′ διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους προσπάθησαν να απειλήσουν την εστία των κιτρινόμαυρων στο 48′ με το σουτ του Πανάγου αλλά βρήκαν σε ετοιμότητα τον γκολκίπερ των γηπεδούχων Σκρέκα να αποκρούει.

Από το σημείο αυτό και μετά ο ρυθμός έπεσε αλλά οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες τους και στο 70′ από το φάουλ του Μουρίτσα ο Φλούλης πήρε την κεφαλιά και ανέβασε τον δείχτη του σκορ στο 3-0.

Οι μπλε αντέδρασαν πίεσαν ψηλά και από λάθος γύρισμα του Τσιούκα στον Σκρέκα με αυτογκόλ μείωσαν το σκορ σε 3-1 στο 81′.

Το τελικό σκορ 4-1 για την ομάδα της ΑΕΚ Σαραγίων διαμόρφωσε ο Αναστασίου στο 93′ σε μια ωραία συνεργασία με τον Νίκο Παπακυρίτση ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στην θέση του Μέκσι.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Φάουλ με τον Παλαμίδα αποκρούσει σε κόρνερ ο Σκρέκας στο 3′.

Λάθος του Κυριακού θα πάρει την μπάλα ο Μέκσι και από κοντά θα πλασάρει για το 1-0 στο 9′.

Φάουλ με τον Μέκσι η μπάλα θα κοντράρει θα κάνει το ωραίο σουτ ο Καταραχιάς και η μπάλα στα δίχτυα το 2-0 στο 17′.

Κόρνερ με τον Παλαμίδα το σουτ από τον Πανάγο αποκρούει ο Σκρέκας σε κόρνερ στο 47′.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Πανάγο το σουτ αποκρούει και πάλι ο Σκρέκας στο 48′.

Φάουλ με τον Μουρίτσα η κεφαλιά από τον Φλούλη ο Κυριάκου δεν θα μπορέσει να συγκρατήσει την μπάλα και αυτή καταλήγει στα δίχτυα για το 3-0 στο 70′.

Διπλή χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους αρχικά με το σουτ του Αναστασίου να αποκρούει ασταθέστατα ο Κυριακού και εν συνεχεία της φάσης η σέντρα από τον Αναστασίου η κεφαλιά από τον Μέκσι η μπάλα θα βγει άουτ στο 74′.

Γύρισμα του Τσιούκα στον Σκρέκα λάθος συνενόηση και έχουμε το αυτογκόλ και το 3-1 στο 81′.

Φάουλ με τον Χαράρα μπλοκάρει ο Σκρέκας στο 83′.

Σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων θα πάρει την μπάλα ο Παπακυρίτσης θα σπάσει στον αφύλαχτο Αναστασίου το πλασέ και το 4-1 στο 93′.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΕΚ ΣΑΡΑΓΙΩΝ: Σκρέκας, Ντόκος, Νομικός, Κουτσοδήμος(68′ Φλούλης), Τσιούκας, Μουρίτσας, Καταραχιάς, Μουρίκης, Σδρένιας(72′ Αναστασίου), Μέκσι(76′ Παπακυρίτσης), Μπακάσης(40′ Μητσιάκης).

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ: Κυριακού, Αδάμος(46′ Μπατατόλης), Χαράρα, Σακομήτρος(59′ Καλαντζής), Πατσιαούρας, Ποδαράς, Στεφόπουλος, Σακαρίκος, Παλαμίδας(65′ Μήτσιος), Σιημηλλάς(46′ Μιχαηλίδης), Πανάγος.