Οι αριθμοί μετά το Απόλλων Λάρισας – ΑΟ Τρίκαλα

(*) H προϊστορία επιβεβαιώθηκε και για ένα ακόμη παιχνίδι Απόλλων Λάρισας και ΑΟ Τρίκαλα αναδείχτηκαν ισόπαλοι. Είναι η 7η ισοπαλία σε εννιά συνολικά παιχνίδια και η τρίτη με 0-0.

(*) Τα Τρίκαλα δεν κερδίζουν για 7ο συνεχόμενο παιχνίδι. Τελευταία φορά που νίκησε η ομάδα ήταν την 6η αγωνιστική στην Κρήτη με τα Χανιά.

(*) Τα Τρίκαλα έχουν σημειώσει 10 γκολ. Τα εννιά από τα δέκα τα σημείωσαν τις πρώτες 6 αγωνιστικές και τις τελευταίες 7 αγωνιστικές έχουν σημειώσει μόλις ένα, στην Κρήτη με την Ιεράπετρα.

(*) 25 ετών, 9 μηνών και 31 ημερών ήταν ο μέσος όρος της ηλικίας της ενδεκάδας του ΑΟΤ. Η αντίστοιχη του Απόλλωνα Λάρισας ήταν 29 ετών, 5 μηνών και 10 ημερών.

(*) Συνεχίζει ακάθεκτος ο Ριζογιάννης. 13 αγωνιστικές δεν έχει χάσει λεπτό συμμετοχής…

(*) Ούτε χθες σκόραρε ο Απόλλων Λάρισας επιβεβαιώνοντας ότι διαθέτει την χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος. Έχει σημειώσει μόλις πέντε γκολ σε 12 παιχνίδια.

sportrikala.gr

Πολύτιμος βαθμός για τον ΑΟ Τρίκαλα στην Λάρισα

Παραμένει σε τροχιά εξάδας, μπορεί το κάτι παραπάνω

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα