Ε”χ”ασε την ευκαιρία για τη νίκη ο ΑΟ Τρίκαλα

Ήταν καλύτερος, σε ορισμένα σημεία του ματς επέβαλλε τον ρυθμό του στην Ξάνθη ωστόσο δεν κατάφερε να κάνει τις ευκαιρίες γκολ και έμεινε στο 0-0 με την ακριβοθώρητη Ξάνθη. Οι “κυανέρυθροι” με το 0-0 κόντρα στους Ακρίτες ξέφυγαν με 8 βαθμούς από τις θέσεις 11-12.

Το φιλμ του αγώνα
5′ Απίστευτη ευκαιρία για τον ΑΟ Τρίκαλα. Ο Ευθυμίου έστρωσε στον Ελευθεριάδη που προ κενής εστίας δεν έκανε καλό πλασέ, η μπάλα έφτασε στον Πέλκα που σούταρε άουτ
15′ Προβολή του Ευθυμίου μετά από γύρισμα του Ελευθεριάδη… η μπάλα άουτ
25′ Ωραία κεφαλιά του Σιατραβάνη… μπλόκαρε ο Γιακουμής
28′ Mακρινό φάουλ του Σκόνδρα… πάνω από τα δοκάρια
43′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Πρώτα ο Σταματής πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα και στη συνέχεια ο Ευθυμίου από πλάγια θέση άουτ… και ενώ η μπάλα πέρασε μπροστά από τον Ελευθεριάδη που δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή
45′ Φάουλ του Ριζογιάννη, κεφαλιά του Πέλκα, η μπάκα στα χέρια του Ίτσα
50΄Σουτ του Σκόνδρα έβγαλε σωτήρια σε κόρνερ ο Ίτσο
55΄Ο Ευθυμίου βρέθηκε στην περιοχή έκανε το σουτ και η μπάλα κόντραρε στον Παπάζογλου
76΄Ο Καπνίδης με προβολή έστειλε την μπάλα άουτ
78΄Ο Σταματής για τον Ευθυμίου μπήκε στην περιοχή έσπασε και έδιωξαν οι αμυντικοί του ΑΟΞ
80΄Γυριστό σουτ του Σταματή μπλόκαρε ο Ίτσο
89΄Ατομική προσπάθεια του Παπαγεωργίου και σουτ η μπάλα πέρασε άουτ

ΑΟ Τρίκαλα: Γιακουμής, Τάχατος, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Νιάρος, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Ευθυμίου, Πέλκας (90+1 Πανίδης), Ελευθεριάδης (78΄Αλμπάνης), Σταματής (83΄Ντιαλόσι)

Ξάνθη: Ίτσο, Γκαρσία, Μικελτάντζε, Τάτος, Πέτροβιτς, Μπριλάντε, Βέρκερ, Σιατραβάνης (82΄Τεσίγια), Σρόιχεν (46΄Παπαζογλου Αθ.), Παπάζογλου Αν. (57΄Τσαμούρης), Δημούτσος (82΄ Ντίνας).

goaltrikala.gr

Βρείτε το TV10.gr στο Google News! Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.tv10.gr

Ακολουθήστε το TV10.gr  στο Facebookκαι μάθετε πρώτοι όλα τα νέα.

Ακολουθήστε το TV10.gr στο  Instagram και δείτε τις καλύτερες φωτογραφίες από τα Τρίκαλα, τη Θεσσαλία αλλά και από όλη την Ελλάδα.