Η προϊστορία των αναμετρήσεων Παναχαική – ΑΟ Τρίκαλα

Η προϊστορία των αναμετρήσεων Παναχαική - ΑΟ Τρίκαλα

To Trikalascore παρουσιάζει την προϊστορία των αναμετρήσεων ανάμεσα σε Παναχαική και ΑΟ Τρίκαλα, με γηπεδούχους τους Πατρινούς, από το ΑΡΧΕΙΟ Θ.ΑΛΕΞΙΑΔΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗ-ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ.

Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 9 φορές στην Πάτρα, με την Παναχαική να έχει 6 νίκες, τον Α.Ο Τρίκαλα, να έχει αποδράσει μία φορά με το διπλό, ενώ δύο παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ισόπαλα.

Αναλυτικά η προϊστορία των αναμετρήσεων Παναχαική – ΑΟ Τρίκαλα

ΣΕΖΟΝ 1963-1964 Αγώνας μπαράζ ανόδου

17 Ιουνίου, 1964 Γήπεδο Πάτρας, ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 3 0

Χάνοντας πλήθος ευκαιριών, η ομάδα της Παναχαϊκής κέρδισε την ομολογουμένως αδιάφορη ομάδα των Τρικάλων με σκορ 3-0 διατηρώντας έτσι ελπίδες για άνοδο εις στην Α’ Εθνική.

Όλα βέβαια θα κριθούν σε τρεις μέρες όταν οι Πατρινοί θα αντιμετωπίσουν την Προοδευτική για να καθοριστεί ποιο συγκρότημα θα ακολουθήσει τα Τρίκαλα στην ανώτερη κατηγορία. Η Παναχαϊκή ήταν ανώτερη και με γκολ του Λεβεντάκο [δυο] και Κοζαβίνο πήρε την άνετη αυτή νίκη. Η διαιτησία του Αυστριακού κ.Χελδεμπέκερ ήταν πολύ καλή.

ΣΚΟΡΕΡ – 17’ Κοζαβίνος [1-0], 23’ Λεβεντάκος [2-0], 48’ Λεβεντάκος [3-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Λύμπος, Ζυγουλίκας, Μακρής, Κόκκαλης, Κλαπανάρας, Τζελαλίδης, Ζήκος, Βίτσας, Χαριτίδης, Πουλιάνας, Κακαβίτσας.

ΣΕΖΟΝ 1971-1972 [Α’ΕΘΝΙΚΗ]

10 Οκτωβρίου, 1971 Γήπεδο Πάτρας, ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1 3

Η ομάδα των Τρικάλων σημείωσε θριαμβευτική νίκη μέσα στην Πάτρα επιβληθείσα στην Παναχαϊκή με σκορ 1-3. Έχοντας την πλήρη πρωτοβουλία από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν εις τον αγωνιστικό χώρο και έδειξαν ότι είναι μια υπολογίσιμη ομάδα που ενδέχεται να κάνει καταπληκτική πορεία εις το φετινό πρωτάθλημα.

Πράγματι οι 10.000 θεατές που παραβρεθήκαν στο γήπεδο παρακολούθησαν μια ομάδα οργανωμένη, γυμνασμένη και με πολύ μεγάλη όρεξη και η οποία μέσα σε επτά λεπτά «καθάρισε» τον αντίπαλο της.

Η Παναχαϊκή μόνο στα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξε κάποια επιθετική δραστηριότητα ενώ στην συνέχεια περιορίστηκε σε ρόλο κομπάρσου. Στο 61’ ο Φωτόπουλος άνοιξε το σκορ για τα Τρίκαλα ενώ ο ίδιος παίκτης τέσσερα λεπτά αργότερα θεμελίωσε την νίκη της ομάδας του. Στο 68’ ο Καλατζής σημείωσε το τρίτο τέρμα των φιλοξενούμενων ενώ ένα λεπτό πριν το τελευταίου σφύριγμα του διαιτητή κ.Πασαχαλίδη, ο Αυγερινόπουλος μείωσε σε 1-3. Από τα Τρίκαλα καλύτεροι οι Καλατζής, Νίκας, Φωτόπουλος και Μπεβενίου.

ΣΚΟΡΕΡ – 61’ Φωτόπουλος [0-1], 65’ Φωτόπουλος [0-2], 68’ Καλατζής [0-3], 89’ Αυγερινόπουλος [1-3]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Σιδηρόπουλος, Θεοδοσόπουλος [Πανταζής], Γεωργίτσης, Χόνδρος, Νίκας, Παπασίμος, Μπεβενίου, Φωτόπουλος, Συνάτκας, Καλατζής, Κοντάκης.

ΣΕΖΟΝ 1972-1973 [Α’ΕΘΝΙΚΗ]

8 Απριλίου, 1973 Γήπεδο Πάτρας, ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 2 1

Όταν οι θεατές είχαν πιστέψει ότι το ματς της Παναχαϊκής με τα Τρίκαλα θα τέλειωνε ισόπαλο τότε δυο λεπτά πριν την λήξη ήρθε η «έκπληξη» με ένα ακόμη γκολ που έδωσε την πολύτιμη νίκη στην Παναχαϊκή με σκορ 2-1. Ήταν το 88’ όταν ο Μαργαρίτης που είχε μπει στον αγώνα λίγα λεπτά νωρίτερα και με ισχυρό σουτ παραβίασε την εστία του Σιδηρόπουλου γράφοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Το γκολ όμως αμφισβητήθηκε έντονα από τους Τρικαλινούς που προκάλεσαν πεντάλεπτη διακοπή του παιχνιδιού ενώ αποβλήθηκε ο Μυλωνάς διότι έβρισε τον διαιτητή της συνάντησης κ.Κεφαλά. Πράγματι τα Τρίκαλα αδικούνται για μια ακόμη αγωνιστική στο φετινό πρωτάθλημα αφού ήταν πολύ καλύτερα από τους Πατρινούς και κατάφεραν να προηγηθούν στο 14’ δια του Βακάλη.

Η τοπική ομάδα ισοφάρισε στο 36’ με τον Μιχαλόπουλου ενώ στην συνέχεια οι δυο ομάδες έχασαν πολλές ευκαιρίες να σημειώσουν και άλλο τέρμα, τις περισσότερες δε από το Θεσσαλικό συγκρότημα. Από τα Τρίκαλα καλύτεροι υπήρξαν οι Βακάλης, Παπασίμος, Βουνοτρυπίδης και Σιδηρόπουλος που πήρε την θέση του Αρώνη στο 33’.

ΣΚΟΡΕΡ – 14’ Βακάλης [0-1], 36’ Μιχαλόπουλος [1-1], 88’ Μαργαρίτης [2-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Αρώνης [Σιδηρόπουλος], Γεωργίτσης, Μυλωνάς, Χόνδρος, Παπασίμος, Νίκας, Βουνοτρυπίδης, Βακάλης, Οικονόμου, Καλατζής, Παπαρρήγας.

ΣΕΖΟΝ 1986-1987 [Β’ ΕΘΝΙΚΗ]

7 Δεκεμβρίου, 1986 Γήπεδο Πάτρας, ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 4 1

Κάνοντας την καλύτερη φετινή της εμφάνιση, η Παναχαϊκή κέρδισε άνετα τα Τρίκαλα με σκορ 4-1. Το τελικό σκορ αποδεικνύει την διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι έχοντας σαν στόχο ένα γκολ όσο γινόταν πιο γρήγορα.

Οι προσπάθειες αυτές καρποφόρησαν στο 7’ με τέρμα που σημείωσε με πλασέ ο Νταλάκας. Στην συνέχεια η απόδοση της Παναχαϊκής έπεσε κατακόρυφα δίνοντας έτσι την δυνατότητα στην ομάδα των Τρικάλων να βγει στην επίθεση και να ισοφαρίσει στο 26’.

Ο Τσιρογιάννης τροφοδότησε τον Σελαλματζίδη και αυτός με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δεσσύλα. Το γκολ αυτό αφύπνισε τους παίκτες της Παναχαϊκής που ανέλαβαν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων. Το 2-1 για την Παναχαϊκή έγινε στο 40’ όταν ο Βουγιαντίνοβιτς έφυγε από πλάγια θέση και έστειλε σέντρα στην περιοχή των φιλοξενούμενων. Εκεί πετάχτηκε ο Δρακόπουλος και με έξυπνο πλασέ «κάρφωσε» τον Τσότσα.

Τρία λεπτά αργότερα ο Ανδριόπουλος έκανε το 3-1 μετά από συνδυασμό του Παναγιωτίδη και Βουγιαντινόβιτς. Στο 54’ ακυρώθηκε ορθώς γκολ του Δρακόπουλου ενώ στο 66’ ο Ζερδεβάς απέκρουσε την μπάλα μπροστά από την γραμμή σε ενέργεια και σουτ του Τσιρογιάννη. Με την λήξη του αγώνα διαμορφώθηκε το 4-1 από τον Δρακόπουλο ο οποίος κέρδισε τον Γκαραγκούνη σε προσωπική μονομαχία. Από τα Τρίκαλα διακρίθηκαν οι Παπάζογλου, Τσιρογιάννης και Ζαβλανός. Διαιτητής ο κ.Μέγας.

ΣΚΟΡΕΡ – 7’ Νταλάκας [1-0], 26’ Σελαλματζίδης [1-1], 40’ Δρακόπουλος [2-1], 43’ Ανδριόπουλος [3-1], 90’ Δρακόπουλος [4-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Τσότσας, Ρούσσας, Λούκας, Γκαραγκούνης, Παπάζογλου, Αναστασίου, Παπαγεωργίου, Κιάκος, Τσιρογιάννης, Σελαλματζίδης, Μαλλιώρας [Κατράνας], Ζαβλανός.

ΣΕΖΟΝ 1998-1999 [Β’ ΕΘΝΙΚΗ]

25 Οκτωβρίου, 1998 Γήπεδο Πάτρας ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1 1

Δίκαιο κρίνεται σε γενικές γραμμές το τελικό 1-1, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τα Τρίκαλα. Αν κάποια πάντως από τις δυο ομάδες δικαιούταν την νίκη σε αυτό το ματς, αυτή είναι η Παναχαϊκή που έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες με κύριο εκφραστή της τον Παφλιά, που αν και πέτυχε το μοναδικό γκολ των Πατρινών, δεν μπόρεσε τελικά να της δώσει την νίκη. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τους καλυτέρους οιωνούς τον αγώνα αφού κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με γκολ που πέτυχε ο Παφλιάς στο 3’ μετά από φάουλ του Νατροσβίλι και αδράνεια της άμυνας των Τρικάλων.

Η Παναχαϊκή έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 26’ όταν ο Παφλιάς από πλεονεκτική θέση έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια άουτ. Οι φιλοξενούμενοι με νέο προπονητή τον Μιχάλη Φιλίππου βγήκαν μπροστά και στο 43’ κατάφεραν να ισοφαρίσουν όταν ο Μιρίλοβιτς με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από 35 μέτρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αμπαδιωτάκη. Στο 73’ ο Παφλιάς και πάλι δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ από καλή θέση ενώ στο 78’ ο Ζαφείρης απέκρουσε εντυπωσιακά την προσπάθεια του Βαϊτση. Από τα Τρίκαλα ξεχώρισαν ιδιαίτερα οι Μιρίλοβιτς, Ζαφείρης και Καραπέτσας. Με αρκετά σφάλματα η διαιτησία του κ.Χατζηδάκη από τα Χανιά.

ΣΚΟΡΕΡ – 3’ Παφλιάς [1-0], 43’ Μιρίλοβιτς [1-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Ζαφείρης, Θεοδοσιάδης, Α.Αγγελόπουλος, Πράππας, Λαγούλιας, Καραπέτσας, Κώτσιος, Μπέκας, Τσιούκας [Χλωρός], Μιρίλοβιτς [Τζελής], Τσακμακίδης [Μπαταγιάννης].

ΣΕΖΟΝ 1999-2000 [Α’ ΕΘΝΙΚΗ]

5 Δεκεμβρίου, 1999 Γήπεδο Πάτρας ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 3 0

Παίζοντας με την πλάτη στον τοίχο, η Παναχαϊκή κέρδισε στο ντέρμπι ουραγών τα Τρίκαλα με σκορ 3-0 χάρη σε τέρματα που δημιουργήθηκαν και σημειώθηκαν από Σερβικά πόδια. Το τελικό σκορ είναι ευθέως ανάλογο με τα πεπραγμένα στο γήπεδο της Πάτρας όπου η Παναχαϊκή δεν παρείχε περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους που έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μπαντά και έτσι όλα κύλησαν ευνοϊκά για την ομάδα της Πελοποννήσου.

Στο 26’ η τοπική ομάδα άνοιξε το σκορ όταν ο Μέστερ σέντραρε στην καρδιά της Τρικαλινής άμυνας και ο Γιοβάνοβιτς με προβολή έκανε το 1-0. Μολονότι το ματς δεν ήταν ποιοτικό, η Παναχαϊκή είχε ουσία στο παιχνίδι της ενώ στον αντίποδα τα Τρίκαλα με τον Ουμπεράτσι απομονωμένο και τον Καπρίλε στον ντεμπούτο του να προσπαθεί να εγκλιματιστεί, δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν.

Έτσι στο 54’ ο Μέστερ ύστερα από την πρώτη προσπάθεια του Γιοβάνοβιτς διπλασίασε τα τέρματα της Παναχαϊκής και στο 74’ ο Βούκσεβιτς διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Με αρκετά σφάλματα η διαιτησία του κ.Φασόλη.

ΣΚΟΡΕΡ – 26’ Γιοβάνοβιτς [1-0], 54’ Μέστερ [2-0], 74’ Βούκσεβιτς [3-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Κοτταράς, Σαμαράς [Ε.Αγγελόπουλος], Μανίκας, Λαγούιας, Μπαντάς, Σαλωνίδης, Ουμπεράτσι, Μπουγάς, Σπυράκος [Κώτσιος], Καπρίλε, Ντίατς [Γιοβάνοβιτς].

ΣΕΖΟΝ 2015-2016 [FOOTBALL LEAGUE Β’ ΕΘΝΙΚΗ]

18 Οκτωβρίου, 2015 Γήπεδο Πάτρας ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 0 0

Χωρίς γκολ έληξε η αναμέτρηση του ΑΟ Τρίκαλα στην Πάτρα με την Παναχαϊκή για την 4η αγωνιστική της Β’ Εθνικής. Οι παίκτες του Κώστα Παναγόπουλου αγωνιστήκαν αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο μέρος είχαν την ευκαιρία να πάρουν και την νίκη. Έτσι οι «κυανέρυθροι» παρέμειναν αήττητοι στο πρωτάθλημα με δυο νίκες και δυο ισοπαλίες.

Ο αγώνας είχε πολλές ευκαιρίες, ενώ η Τρικαλινή ομάδα δεν έχει το χρόνο να μείνει στον αγώνα αυτό, αφού την Παρασκευή – σε πέντε μόλις μέρες – υπάρχει το ντέρμπι με την Κέρκυρα. Η πρώτη καλή στιγμή του ματς σημειώθηκε στο 18’ όταν ο Σικαλιάς που ήταν σε καλή θέση απέκρουσε την κεφαλιά του Κάργα.

Στο 35’ ο Ασίγκμπα των γηπεδούχων σούταρε άστοχα από καλή θέση ενώ πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Ριζογιάννης με μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αθανασόπουλου. Στο 55’ ήρθε η καλύτερη στιγμή του ματς για τα Τρίκαλα όταν ο Αθανασόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του Κουσκουνά από κοντινή απόσταση. Στο 67’ ο σέντερ φορ της Παναχαϊκής, Στεργίδης έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Σικαλιάς μπλόκαρε την μπάλα ενώ στο 73’ τα Τρίκαλα απείλησαν και πάλι με τον Κουσκουνά που σέντραρε επικίνδυνα αλλά απομάκρυναν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί των γηπεδούχων.

Στο 80’ ο Ντελέκος έχασε σημαντική ευκαιρία για το τοπικό συγκρότημα ενώ έξι λεπτά αργότερα τα Τρίκαλα απάντησαν με τον Ρεπέτσα ο οποίος έστειλε την μπάλα μόλις άουτ μετά από κόρνερ του Δουκάκη. Στο 93’ ο Τζίλας σημείωσε γκολ για την Παναχαϊκή αλλά ορθώς ακυρώθηκε καθώς ο παίκτης ήταν σε θέση οφσάιντ. Διαιτητής ο κ.Φώτης.

ΤΡΙΚΑΛΑ – Σικαλιάς, Λαμπάκης, Παπαργυρίου, Ζώνας, Ρεπέτσας, Ριζογιάννης, Χαροντάκης [Νιάρος], Μουμίν, Κουσκουνάς [Βάσκεζ], Στεφάνοβιτς [Δουκάκης], Γκονζάλες.

ΣΕΖΟΝ 2017-2018 [FOOTBALL LEAGUE Β’ ΕΘΝΙΚΗ]

30 Οκτωβρίου, 2017 Γήπεδο Αγυιάς ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 2 0
Πρεμιέρα στην Football League με νίκη για την Παναχαϊκή. Μπροστά στους ενθουσιώδεις φίλους της ομάδας της Πάτρας, νίκησε με σκορ 2-0 τον ΑΟ Τρίκαλα στην Αγυιά και ξεκίνησε με τρίποντο την εφετινή σεζόν στο πρωτάθλημα.

Οι «κοκκινόμαυροι» είχαν παίξει πριν δυο χρόνια στη δεύτερη κατηγορία και συνδύασαν την επιστροφή τους σε αυτή με την κατάκτηση των τριών βαθμών κόντρα σε μια από τις πολύ καλές ομάδες της κατηγορίας. Η Παναχαϊκή κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο 45λεπτό. Έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ αλλά δεν αξιοποίησε καμία. Ο ΑΟ Τρίκαλα, μια εξίσου ποιοτική ομάδα, επιχείρησε μόνο στα πρώτα λεπτά να προκαλέσει ζημιά στους γηπεδούχους όμως ο Πάνος αστόχησε από καλή θέση στο 10’.

Από εκεί και πέρα, οι Αχαιοί έφτασε πολύ κοντά στο να ανοίξουν το σκορ, όπως για παράδειγμα στο 15’ με τον Στεργίδη, στο 23’ με τον Φωτάκη, στο 27’ και στο 29’ με τον Γκίνο αλλά και στο 31’ με τον Λουμπαρδέα. Ο ΑΟΤ όμως κράτησε. Στο ξεκίνημα του β’ μέρος έγινε ότι δεν είχε γίνει στο πρώτο ημίχρονο. Στο 59’ ο Πολίμου έκανε το συρτό σουτ, η μπάλα βρήκε στον Βέρτζο και κατέληξε στα δίχτυα του Αποστολίδη για το 1-0.

Το άξιζαν το γκολ οι Πατρινοί αλλά στην συνέχεια οι Θεσσαλοί προσπάθησαν να αναλάβουν το έλεγχο. Ωστόσο όλες οι προσπάθειες έπεσαν σε κενό. Έτσι στις καθυστερήσεις, ο Μουστακόπουλος έδωσε πάσα στον Στεργίδη και αυτός αφού πέρασε δυο αντιπάλους, με δυνατό σουτ έγραψε το τελικό 2-0 για την Παναχαϊκή. Διαιτητής της συνάντησης ο κ.Μπαλατσούκας από τον σύνδεσμο Θεσπρωτίας.

ΣΚΟΡΕΡ – 59’ αυτογκόλ Βέρτζος [1-0], 92’ Στεργίδης [2-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Βέρτζος, Τόμιτς, Τζόκιτς, Ανδρεόπουλος [Μπουντόπουλος], Μίλιεβιτς [Γρόντης], Ντίνας [Καπός], Τσίπρας.

ΣΕΖΟΝ 2018-2019 [FOOTBALL LEAGUE Β’ ΕΘΝΙΚΗ]

5 Ιανουαρίου, 2019 Γήπεδο Πάτρας ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 2 1

Παρουσία 600 περίπου φιλάθλων [ανάμεσα τους και περίπου 20 οπαδών των Τρικάλων] διεξήχθη η αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον ΑΟ Τρίκαλα για την 11η αγωνιστική της Football League. Τελική νικήτρια αναδείχτηκε η Παναχαϊκή με σκορ 2-1 σε ένα ματς αρκετά καλό με φάσεις και δυνατές μονομαχίες.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία, τα Τρίκαλα έπαιξαν καλά αμυντικά, ισοφάρισαν το σε βάρος τους πρώτο γκολ αλλά τελικά λύγισαν οκτώ λεπτά πριν το τέλος καθώς δέχτηκαν και δεύτερο τέρμα. Μονόλογος το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα της Πάτρας η οποία είχε αρκετές ευκαιρίες και πίεσε ασφυκτικά τους φιλοξενούμενους. Στο 45’ η Παναχαϊκή κέρδισε πέναλτι όταν ο Κυνηγόπουλος δέχτηκε μαρκάρισμα εντός περιοχής από τον Συριόπουλο και ο διαιτητής κ.Τσουπουλίδης υπέδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Ελευθεριάδης ευστόχησε και έκανε το 1-0. Πολύ καλύτερα μπήκαν τα Τρίκαλα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 61’ ισοφάρισαν σε 1-1. Ο Καπός έδωσε την μπάλα στον Συμελίδη και αυτός με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καπούταγλη. Στο 82’ σημειώθηκε το γκολ της νίκης των γηπεδούχων. Ο Καρατσανάκοφ εκτέλεσε κόρνερ και ο Λουμπαρδέας με προβολή από κοντά πέτυχε το τελικό 2-1.

ΣΚΟΡΕΡ – 45’ Ελευθεριάδης πεν. [1-0], 61’ Συμελίδης [1-1], 82’ Λουμπαρδέας [2-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Ταϊρης, Πάνος, Γκότοβος, Συριόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Τσιάρας, Τσιμίκας [Γκατζολάρι], Γκουγκούδης, Συμελίδης, Καπός, Σταματάκος [Κούλπας]